Jakie kolczyki najlepiej wybrać dla dziecka?

Jakie kolczyki najlepiej wybrać dla dziecka?

Chcesz kupić kolczyki dla dziecka, ale nie wiesz, jakie będą najodpowiedniejsze? Oprócz atrakcyjnego wyglądu ważne są także pewne kwestie praktyczne – długość kolczyków, ich bezpieczeństwo dla dziecka czy materiał, w którego są wykonane. Jak to wszystko pogodzić i wybrać kolczyki, które będą strzałem w dziesiątkę? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek!


Kolczyki złote Tous dla dziecka Kolczyki złote Tous dla dziecka

fot. TOUS

Pierwsze kolczyki dla dziecka – kiedy przekuć uszy?

 

 

Zabieg przekucia uszu to dla każdego dziecka duże przeżycie. Kiedy jest najlepszy moment, by to zrobić? W tej kwestii rodzice są podzieleni. Niektórzy uważają, że lepiej z tym nie zwlekać i przekłuć uszy, gdy dziecko ma już rok. Inni natomiast decydują się na to dopiero, gdy dziewczynka ma kilka lat, może podjąć taką decyzję samodzielnie i również samodzielnie zadbać o uszy po zabiegu.

Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, że zasady dopierania kolczyków dla dziecka są takie same w przypadku niemowlaków i kilkulatków.

Z jakiego materiału powinny być pierwsze kolczyki dla dziecka?

Zanim zdecydujesz się kupić pierwsze kolczyki dla dziecka, pamiętaj, by zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności sprawdź, z jakiego materiału wykonane są kolczyki, które planujesz podarować dziecku. Najlepiej sprawdzi się metal szlachetny, np. złoto. To ważne, ponieważ tania, sztuczna biżuteria może nie tylko utrudnić gojenie się rany, ale też wywołać reakcję alergiczną. Złoto natomiast posiada właściwości antybakteryjne – nie tylko przyspieszy gojenie się rany, ale też zapobiegnie zakażeniu. Jeśli wiesz, że u dziecka nie występuje alergia na srebro, rozważ także zakup kolczyków, które są z niego wykonane.

Pierwsze kolczyki dla dziecka – bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiednich kolczyków dla dziecka, jest to, czy będą one bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Najlepsze są lekkie i krótkie kolczyki. Dobrze, aby były pozbawione ostrych oraz wystających elementów, które podczas zabawy lub ubierania się mogłyby o coś zahaczyć, doprowadzając do bolesnego zranienia. Kolczyki pozostawione choćby na noc nie powinny przeszkadzać dziecku podczas snu.

Jakie kolczyki wybrać dla dziecka? Jakie kolczyki wybrać dla dziecka?

fot. TOUS

 

W trakcie poszukiwań kolczyków dla małego dziecka, koniecznie zwróć także uwagę na rodzaj zastosowanego zapięcia. Najlepsze będzie takie, które nie zaczepi się o ubrania i nie wplącze się w dłuższe włosy – idealne będą sztyfty, czyli kolczyki z cienkim drucikiem i zaokrągloną końcówką często nazywaną barankiem. U najmłodszych dobrze sprawdzi się także zapięcie angielskie.


Pierwsze kolczyki dla dziecka – przykładowe propozycje

TOUS przygotował wiele niebanalnych propozycji w zakresie uroczych kolczyków zarówno dla dorosłych kobiet, jak i dzieci. Różnią się one materiałami, z których są wykonane, a także motywami i kamieniami szlachetnymi, które je zdobią.

Kolczyki dla dziecka: na szczęście

Znakomitym pomysłem np. na prezent urodzinowy będą złote kolczyki dla dziecka w kształcie niewielkich słoników z uniesionymi trąbami, podkówek lub czterolistnych koniczynek na szczęście. Modele w takim wydaniu są na tyle uniwersalne, że świetnie wyglądają noszone zarówno przez dorosłe kobiety, jak i dziewczynki. Taki prezent będzie ponadczasowy i posłuży przez długie lata. Kolczyki z motywem, który ma przynosić szczęście, znakomicie sprawdzą się także, gdy dziecko dorośnie.

Kolczyki dla małego dziecka: motyw misia

Innym, równie efektownym motywem idealnym dla dziecka jest uroczy miś – znak rozpoznawczy marki TOUS, który jest często wykorzystywany nie tylko do produkcji naszyjników, bransoletek czy pierścionków, ale także eleganckich kolczyków. W przypadku kolczyków dla dzieci, kultowy już miś może być na przykład:

  • wypełniony mieniącą się masą perłową,
  • zdobiony drobnymi diamentami,
  • wypełniony kwarcytem w pięknym, różowym kolorze,
  • ozdobiony pojedynczym onyksem.

Kolczyki dla dziecka: inne, fantazyjne wzory

W poszukiwaniu odpowiednich kolczyków dla dziecka, możesz pokusić się o modele z bardziej fantazyjnymi wzorami. Gwiazdki wypełnione masą perłową, serduszka z fasetowanym ametystem, motyw złotych diamentów, uroczych ważek czy subtelne kolczyki z motywem dziewczynki – możliwości jest bardzo dużo. Nie musisz więc się nie ograniczać jedynie do najbardziej klasycznych i uniwersalnych wzorów – warto się tym nieco pobawić.

Kolczyki dla dzieci Tous!Kolczyki dla dzieci Tous!

fot. TOUS

Sprawdź kolczyki dla dzieci!Sprawdź kolczyki dla dzieci!

fot. TOUS