NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Co to jest srebro vermeil?

  Produkty tej kategorii to wysokogatunkowe srebro o najwyższej próbie 925/000 pokryte w całości warstwą 18-karatowego złota. Proces vermeil, który stosujemy w obróbce naszej biżuterii opracowany został z najwyższą starannością we Francji przed XX wiekiem. Zastosowanie tej metody przy użyciu wyspecjalizowanej techniki i wykorzystaniu jedynie wysokogatunkowych metali szlachetnych pozwala nam uzyskać niezwykłą kompozycję trwałych i wyjątkowych produktów biżuteryjnych, które od lat cieszą się dużą popularnością jako alternatywa dla 18-karatowego żółtego złota.

 • Jaki mam rozmiar pierścionka?

  Aby znaleźć swój rozmiar wejdź TUTAJ

 • Czy jest możliwość wysyłki produktu poza granice Polski?

  Niestety nie, zamówienia realizowane są tylko na terenie Polski, nie wysyłamy produktów poza granice kraju.

 • Czy jest możliwość zakupu jednego kolczyka?

  W sklepie internetowym nie można zakupić jednego kolczyka, są one sprzedawane wyłącznie w parach. Jeden kolczyk można zakupić w salonie stacjonarnym, cenę kompletu należy podzielić na pół.

 • Jak dbać o biżuterię?

  TOUS wykorzystuje zarówno doskonałe metale oraz kamienie szlachetne, jak i nowe techniki i materiały takie jak tytan, sylikon, syntetyczne kamienie szlachetne (uzyskiwane metodą syntezy hydrotermalnej), hydrotermalne kamienie szlachetne, cynober oraz podwójny laminat złota (srebro podwójnie laminowane złotem). Aby biżuteria cieszyła Nas pięknem jak pierwszego dnia zakupu ważne jest aby przestrzegać wskazówek zawartych w certyfikacie autentyczności dołączonym do zakupionej biżuterii.

  1. Chowaj biżuterię do opakowania aby wyeliminować zarysowania.
  2. Unikaj kontaktu z wodą. W celu czyszczenia biżuterii przynieś ją do nas.
  3. Unikaj kontaktu z chemikaliami, nagłymi zmianami temperatur i uderzeniami.
  4. Biżuteria może się zużywać z biegiem czasu.
  5. Okresowo sprawdzaj zużycie kamieni szlachetnych jak również łączeń i zapięć w łańcuszkach i bransoletkach.
 • Dodatkowo do każdego zakupu dołączamy
  "10 wskazówek jak dbać o naszą biżuterię"

  1. Uporządkowane przechowywanie

   Łańcuszki, pierścionki, zawieszki czy inną biżuterię posiadającą kamienie szlachetne radzimy przechowywać w oryginalnych opakowaniach i nie dopuszczać aby się ze sobą stykały.

  2. Delikatne czyszczenie

   Biżuterię należy czyścić z pomocą łagodnego mydła, miękkiej szczoteczki i ciepłej wody. Następnie wypłukać mydło dużą ilością zimnej wody i wysuszyć, biżuteria znów będzie wyglądać jak nowa. Biżuteria która zawiera kamienie szlachetne powinna być czyszczona w sposób profesjonalny. Złoto i srebro poprzez kontakt z powietrzem może pokazać oznaki utleniania, a w szczególności w przypadku srebra, ta reakcja może się wzmacniać w wyniku kontaktu z pH skóry. W konsekwencji złoto może przybrać czerwonawe zabarwienie, a srebro żółtawy lub ciemny odcień. Chcąc oczyścić biżuterię, przynieś ją do naszego salonu Tous.

  3. Diamenty i kamienie szlachetne wymagają szczególnej troski

   Nie należy dopuszczać do uderzenia amieni o twarde powierzchnie. Nie wolno również poddawać ich ekstremalnym zmianom temperatury.

  4. Co jeszcze negatywnie wpływa na biużuterię.

   Rtęć stale wyniszcza wszelki szlachetny metal, dlatego trzeba unikać jakiegokolwiek kontaktu z tą substancją.Gdyby przypadkowo to się zdarzyło, należy jak najszybciej dostarczyć produkt do salonu Tous, tak by w sklepie móc usunąć rtęć i uszkodzenie okazało się minimalne. Biżuteria zawierająca kryształ i/lub klejnoty emaliowane takie jak perły hodowlane, masa perłowa, koral pochodzenia organicznego jest szczególnie wrażliwa na produkty chemiczne ( lakiery, perfumy, kremy itp.) – należy unikać kontaktu z wymienionymi środkami chemicznymi.

  5. Białe złoto

   Białe złoto 750/000 jest stopem czystego złota, srebra lub palladu i innych metali. Jego rzeczywistym kolorem jest szary, żeby uzyskać charakterystyczny biały kolor, zawsze konieczne jest pokrycie warstwą rodu. Powleczenie rodem wyciera się wraz z upływem czasu przez używanie i kontakt ze skórą szczególnie w przypadku bransoletek i pierścionków.

  6. Klejnoty które nie lubią wody

   Należy pamiętać, aby produkty które zawierają elementy skórne nie były narażone na kontakt z wodą. Kontakt z wodą może spowodować uszkodzenie skóry. W celu wyczyszczenia tego typu produktów należy zgłosić się do salonu Tous.

  7. Kształtowanie galwaniczne. Inteligentne złoto

   Najnowocześniejsza metoda wytwarzania biżuterii o dużych rozmiarach w nadzwyczajnej jakości, które nie noszą śladów lutowania. Właśnie z powodu jej rozmiaru i bardzo gładkiej powierzchni, bardzo ważne jest, aby chronić biżuterię przed jakimikolwiek uderzeniami, czy złym obchodzeniem się. Ponieważ Tous jest pionierem w tej wysoko rozwiniętej technologii oraz ze względu na jej innowacyjne procesy, radzimy naszym klientom, aby nie naprawiali tych okazów poza naszymi salonami.

  8. Konserwacja

   Sugerujemy, żeby regularnie poddawać sprawdzeniu zamocowanie kamienia szlachetnego w biżuterii, szczególnie pierścionków i bransolet, jak również na nowo nawlekać naszyjniki z pereł hodowlanych lub kamieni szlachetnych.

  9. Unikajcie napraw własnych

   Nigdy nie należy biżuterii naprężać, skręcać, rwać czy ściskać. W celu dokonania zmian i dopasowaniu biżuterii należy zgłosić się do salonu Tous, a nasi specjaliści dokonają każdego dopasowania jakie tylko jest możliwe.

  10. Certyfikat autentyczności Tous

   Z chwilą kupienia klejnotu Tous otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który zaświadczy o legalnym pochodzeniu produktu. Jest to gwarancja dobrze wykonywanej pracy, jaka była istotną trwała charakterystyką Tous od jej założenia od 1920 roku. Wszystkie produkty biżuterii Tous spełniają wymogi ustanowione przez Prawo Szlachetnych Metali: Wysokiej Klasy Złoto (750/000) i Standardowe Srebro (925/000).

 • Jak dbać o akcesoria i torebki skórzane?

  Produkty skórzane zostały wyprodukowane z najwyższej jakości skóry. Skóra jest produktem naturalnym i może ulec zniszczeniu w wyniku jej złego użytkowania.

  Nie należy utrzymywać skóry w kontakcie z ubraniami lub materiałami, które mogłyby wchłonąć lub spowodować przeniesienie koloru. Wszelkie plamy będą nieodwracalne.

  Należy unikać tarcia skóry o ostre materiały, gdyż może spowodować to jej trwałe uszkodzenie oraz przetarcia.

  Nie należy prać skóry.

  Należy unikać długotrwałego kontaktu skóry z deszczem lub źródłem ciepła.

  Nie należy stosować na skórę żadnych produktów agresywnych.

  TOUS zaświadcza, że ten produkt wyprodukowany jest ręcznie, a także gwarantuje dokładną kontrolę jakości. Wszystkie produkty wykonane są z naturalnych materiałów, a zatem jakiekolwiek różnice w kolorze, odcieniu nie mogą być uznawane za wady.

  Dla prawidłowego utrzymania jakości produktu zaleca się trzymanie produktu w oryginalnym opakowani ( worek przeciwkurzowy), w okresie nieużywania wypełnienie wnętrza materiałami papierowymi wypychającymi, pozwalającymi na zachowanie oryginalnego kształtu oraz nie mycie go.

 • Jak dbać o akcesoria i torebki wykonane z tworzywa sztucznego?

  Produkty te zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów sztucznych.

  Nie należy utrzymywać tworzywa sztucznego w kontakcie z ubraniami lub materiałami, które mogłyby wchłonąć lub spowodować przeniesienie koloru. Wszelkie plamy będą nieodwracalne.

  Należy unikać tarcia tworzywa sztucznego o ostre materiały, gdyż może spowodować to jej trwałe uszkodzenie oraz przetarcia.

  Nie należy prać tworzywa sztucznego.

  Należy unikać długotrwałego kontaktu tworzywa sztucznego z deszczem lub źródłem ciepła.

  Nie należy stosować na tworzywo sztuczne żadnych produktów agresywnych.

  TOUS zaświadcza, że ten produkt wyprodukowany jest ręcznie, a także gwarantuje dokładną kontrolę jakości.

  Dla prawidłowego utrzymania jakości produktu zaleca się trzymanie produktu w oryginalnym opakowaniu ( worek przeciwkurzowy), w okresie nieużywania wypełnienie wnętrza materiałami papierowymi wypychającymi, pozwalającymi na zachowanie oryginalnego kształtu oraz nie mycie go.

Ładuję...