INFORMACJE O PRODUKTACH TOUS

 1. METALE
  • Metale szlachetne

Metale szlachetne rzadko występują w naturze, dlatego mają wysoką wartość ekonomiczną. Do ich grupy zalicza się złoto, srebro oraz metale z grupy platynowców: platyna, ruten, rod, pallad, osm czy iryd. Metale szlachetne w swojej naturalnej postaci mają miękką strukturę, dlatego zawierają one domieszki innych metali np. miedź aby zwiększyć ich trwałość.

 

 • Metale nieszlachetne

Metale nieszlachetne są ogólnodostępne i zaliczamy do nich miedź, ołów, nikiel i cynk. Mogą one ulegać procesowi utleniania, matowienia lub korozji. Są one niezwykle trwałe i wytrzymałe. Z uwagi, że jest ich w naturze więcej, ich cena różni się od metali szlachetnych, a Ich wykorzystanie w stopach ze srebrem i złotem czyni biżuterię bardziej przystępną cenowo.

 

 1. Cechy probiercze i próby

Zgodnie z prawem unijnym oraz polskim w salonach TOUS biżuteria jest cechowana poprzez wybicie lub wypalenie laserem bezpośrednio na wyrobie specjalnego oznaczenia zwanego cechą. Wyroby z platyny lub złota o masie mniejszej niż 1 gram oraz wyroby ze srebra o masie mniejszej niż 5 gramów - nie podlegają obowiązkowi badania i cechowania.

Poniżej cechy hiszpańskie, którymi oznaczane są wyroby biżuteryjne TOUS

                      ZŁOTO                                            SREBRO                                        PLATYNA

   

Cecha składa się z symbolu oznaczającego rodzaj metalu szlachetnego oraz liczby oznaczającej próbę stopu.

C1 – okręg Katalonia

 

 1. KAMIENIE

Do produkcji naszych wyrobów jubilerskich wykorzystujemy kamienie naturalne oraz kamienie syntetyczne. Każdy z nich charakteryzuje się najwyższą jakością, która pozwala na stworzenie biżuterii, która wygląda zjawiskowo i pozostaje z kobietami na długie lata. Wszystkie elementy naszej biżuterii są wytwarzane z największą starannością, pasją i miłością.

 1. SZKŁO

Elementy szklane wykorzystywane w biżuterii TOUS są wyprodukowane w całości ręcznie przez naszych rzemieślników. Proces wytwarzania szkła weneckiego jest wyrabiany z wykorzystaniem techniki lampowej do roztapiania krzemionki, a następnie nadawania kształtu w procesie ochładzania się masy mającej w określonym zakresie temperatur właściwości plastyczne.

 1. METODY I STOSOWANE TECHNIKI PRODUKCJI

 

 • ELEKTROFORMING. Technika elektroformowania umożliwia nam wytwarzanie lekkiej biżuterii o dużej objętości. Proces chemiczny jest podobny do procesu galwanizacji biżuterii, ale przy elektroformowaniu warstwa powłoki ma grubość od 200 do 400 mikronów. W zależności od wielkości, kształtu i rodzaju użytego metalu szlachetnego rdzeń biżuterii jest wykonany z polimeru, który jest użyty w celu zwiększenia stabilności całego elementu.

 

 • METODA WOSKU TRACONEGO. Do tworzenia metalowych elementów biżuterii, TOUS wykorzystuje starożytną technikę złotniczą, nazywaną metodą wosku traconego. Metoda utraconego wosku sprawdza się doskonale zarówno w tworzeniu skomplikowanych, jak i minimalistycznych wzorów. Podstawą w tej metodzie jest wykonanie woskowego prototypu zamierzonego przedmiotu, który następnie jest zalewane specjalnie spreparowanym gipsem lub masą ogniotrwałą. Wosk w procesie wypalania w piecu wytapia się a do pustej formy wlewa się płynny metal. Po rozbiciu formy przedmiot poddaje się obróbce końcowej

 

 • VERMEIL. Technika stosowana w TOUS w której produkt ze srebra próby 925 pokrywany jest (złocony) warstwą od 2 do 5 mikronów 18-karatowego złota. Dzięki tak grubej warstwie metalu szlachetnego powłoka jest wytrzymała

 

 

Doradcy w sklepach TOUS chętnie udzielą Państwu dalszych informacji o metodach i technikach produkcji TOUS. Informacje możecie Panśtwo też uzyskać kontaktując się z Działem Obsługi Klienta Tous.

<< SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI >>